ÜRETİM

SMD ve THT // Elektronik Dizgi

5000 m² üretim alanına sahip tesisimizde ileri teknoloji SMD ve THT hatları ile üretim yapıyoruz. 140 kişilik uzman ekibimiz ve sahip olduğumuz test alt yapımız, mühendislik çalışmaları, savunma sanayi, medikal, otomotiv, telekom, enerji, endüstriyel elektronik alanında kullanılan elektronik kartları Türkiye ve dünyadaki müşterilerimiz için üretiyoruz.

Otomatik Dizgi Hatları

Elektronik kart üretimde sahip olduğumuz kapasite ve teknoloji ile sektöründe sayılı firmalar arasındayız. Üretim tesisimiz, bu kapasiteyi ve kaliteyi arttıracak olan Automatic Optical Inspection (3D), Solder Paste Inspectıon (3D), X-ray cihazı, Conformal Coating hattı, Selective Soldering , Environmental Test Chambers (iklimlendirme & yaşlandırma), BGA re-work station ve Dry Cabinet gibi teknolojilere sahiptir.

700000

SMD Dizgide

komponent / saat üretim kapasitesi
150000

THT Dizgide

komponent / saat üretim kapasitesi
850000

TOPLAM

komponent / saat üretim kapasitesi
ESD Korumalı Alan

ESD korumasının bir parçası olarak üretim alanına girişlerde topraklama istasyonları bulunmaktadır. Ayrıca, üretim alanında çalışan tüm personelimiz ESD korumalı önlük, bileklik ve ayakkabı giymektedir. Tesisimizde kullandığımız ekipmanlar da tamamen ESD korumalı özelliklere sahiptir.

Üretime Hazırlık

Hazırlığı yapılan komponentler, SMD ve THT dizgi hatlarına girmeden önce ilgili besleme kasetlerine yükleniyor. Böylece, saatte 850.000 komponent dizme yeteneğine sahip dizgi hatları kesintisiz bir şekilde çalışabiliyor.

Dry Cabinet

Hem depolama alanında hem de üretim alanında bulunan özel iklimlendirme dolaplarımız, bu komponentleri belirtilen nem seviyesi ve ısı yüksekliğinde saklayabiliyor.

Böylelikle, nem ve ısıya karşı hassas olan komponentler uygun koşullarda bekliyor ve olası zararlara karşı koruma altında kalıyor.

X-Ray

Tesisimizdeki X-Ray kontrol ünitesi sayesinde, yüzeyin altında kalan gözle görülmesi imkansız detayları inceleyerek ürünleri denetleyebiliyoruz.

Kart Temizleme

Ürünlerimiz rework artıklarından ve kimyasal lekelerden arındırılıyor. Bu işlem, ürünlerimizin daha uzun ömürlü olmalarını sağlıyor ve üretim kalitemize uygun halde müşterilerimize gönderiliyor.

Selective Soldering-Bölgesel Lehimleme

Bölgesel lehimleme makinesi, geleneksel bir yüzeye monte teknolojisinde (SMT) veya Delikli teknoloji (THT) montaj işlemlerinde dalga lehimlemesinden zarar görebilecek baskılı devre kartlarına seçici olarak lehimleme işlemi yapmaktadır.

İnternet sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmek için çerezler kullanılmaktadır.